Torby skórzane zastępują plecaki

/

W każdym sezonie widać nowe trendy i nowe odsłony wcześniejszych modeli. Widać to praktycznie w każdym elemencie garderoby oraz w dodatkach bez względu na wiek osób z tego korzystających. Sporo zmian zaszło także w szkołach, a bardzo wyraźnie widać to wśród nastolatków, które także chcą być modne i nowoczesne. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to zgodne z duchem czasu oraz pewną reguła w nastoletnim życiu, że rodzi się bunt do dotychczasowych rzeczy dyktowanych przez rodziców.

Do tego dochodzi presja otoczenia, gdzie bardzo często nastolatki są oceniane po ubiorach, modnych stylizacjach i dodatkach. Jeśli ktoś ładnie wygląda, ma modne cichy i gadżety jest postrzegany jako cool, czyli fajna i ciekawa osoba. W ostatnich latach obserwujemy, że dzieci i nastolatki powoli zamieniają tradycyjne plecaki i tornistry, na torby przewieszone przez ramię. Rodzic powinien uświadomić dziecku, że tego typu torba może zaszkodzić jego zdrowiu i nie zawsze warto ślepo biec za modą, lecz nastolatki nie bardzo chcą się do tego dopasować.

Skórzany plecak rozkłada ciężar książek

Praktycznie od samego istnienia instytucji szkolnictwa dzieci nosiły przybory szkolne w plecakach lub innych podobnych torbach i działo się tak nie bez powodu. Dzięki ramiączkom po obu stronach kręgosłupa, ciężar książek rozkłada się równomiernie i tym samym daje poczucie mniejszego ciężaru. Modna torba na jedno ramie niestety nie daje tego komfortu i znacznie obciąża kręgosłup.

Skórzany plecak - zdrowy dla kręgosłupa

Dzieci które dopiero rozpoczynają swoja przygodę ze szkołą powinny bezwarunkowo nosić plecak. Zwróćmy uwagę, aby był dodatkowo usztywniony na plecach, co da dodatkowy komfort. Praktycznie w każdym wieku dzieci i nastolatkowie nie powinni sięgać po inne modele toreb na książki i zeszyty. Rodzice powinni zawsze zwracać uwagę na to w czym ich dziecko wybiera się do szkoły i w czym aktualnie nosi książki.

Skórzana galanteria

Skórzane torby

Modele plecaków i toreb różnią się w zależności od tego dla kogo są przeznaczone, czy dla dziewczynek czy dla chłopców. Chłopcy wolą sportowy styl, dziewczynki wybiorą bardziej klasyczne modele.

Dlaczego torba na ramię obciąża kręgosłup?

Torby skórzane na jedno ramię nie zostały stworzone z myślą o szkole, tylko o spędzaniu czasu poza szkołą. Dzieci powinny być świadome tego jak bardzo narażają swoje zdrowie i jakie ma to konsekwencje. Na szczęście również w szkołach widzi się zagrożenie w torbach na jedno ramię i silnie wpływa to na antypromocję w tym temacie.

Więcej na www.e-mcklein.pl