Męska torba czy plecak? co powinien nosić nowoczesny mężczyzna?

/

Wielu Panów ma kłopoty z odpowiednim doborem dodatków w swojej garderobie.

Dotyczy to również kwestii tego w czym nosić swoje osobiste rzeczy, czy ma to być torba skórzana a może plecak?

Jak wybrać coś odpowiedniego w bogatej ofercie sklepów?

Co pasuje do stylu biznesowego, co do sportowej koszuli, czy torba nie odejmie nam męskości?

Te i wiele innych dylematów jest problemem wielu mężczyzn, a my dziś postaramy się nieco rozwiać wszystkie niejasności. W męskiej szafie nie powinno zabraknąć zarówno plecaka skórzanego jak i torby skórzanej na ramię.

 

 

Dlaczego tak jest?

Otóż zarówno plecak jak i torba świetnie sprawdzają się w wielu stylizacjach biurowych i tych codziennych. Plecak pasuje do jeansów, sportowej koszuli i marynarki, możemy go zabrać na wieczór do baru z kolegami, ale także na mniej oficjalne spotkanie z klientami. Jeśli jest praktyczny i funkcjonalny, świetnie zastąpi torby, nesesery czy aktówki. Plecaki zazwyczaj są bardzo solidnie wykonane, z dobrych materiałów, ze wzmocnionymi ramiączkami, co jest ważne jeśli musimy przenieść jakieś ciężkie dokumenty i np. laptopa firmowego. Plecak dla dorosłego mężczyzny powinien mieć wyważone kolory, stonowane odcienie, powinny być proste w kroju i pozbawione wielu ozdobników. Taki wybór zapewni nam zawsze idealny wygląd i ciekawy styl, co wyróżni nas w tłumie.

Torba na ramie

Podczas oficjalnych spotkać i kongresów warto jednak postawić na klasyczną torbę męską. Jeśli planujemy wyjście w marynarce, w eleganckiej koszuli i płaszczu, to raczej plecak zostawmy w domu i zaopatrzmy się w elegancka męską torbę o klasycznym kroju. Nie można tutaj mylić torby męskiej z damska torebką, choć wielu Panów ma z tym problem, czy przypadkiem nie wyglądają na mało męskich. Nic bardziej mylnego, ponieważ męskie modele toreb są bardzo eleganckie i dodadzą szyku marynarce. Jednak może być noszona nie tylko do eleganckich marynarek, rewelacyjnie sprawdzi się także do mniej oficjalnego stroju, ale równie eleganckiego stylu, który jest wymagany podczas nieoficjalnych spotkań biznesowych.

Skórzane torby męskie

Czy istnieje idealny model torby męskiej?

Nie, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i upodobań. Uogólniając postawmy na stonowane kolory, dobrej jakości materiał, wykończenia oraz na odpowiednie wymiary.

Klasyczna skórzana torba

Taki model doda elegancji i stylu praktycznie w każdej okoliczności. Wybierajmy jednak modele ponadczasowe i takie które swoim krojem będą pozytywnie uzupełniać całość naszej garderoby.