Miejski plecak – praktyczne uzupełnienie stylizacji

/

Jeszcze nie tak dawno z plecaków korzystali jedynie uczniowie oraz miłośnicy podróżowania. Z uwagi jednak na ogromną wygodę korzystania z nich, niemalże nieograniczone możliwości stylizacji, a także wielką praktyczność zadomowiły się one nie tylko na górskich szlakach, ale również ulicach miast. Poniżej prezentujemy garść porad, które pozwolą wyczarować ciekawą stylizację z plecakiem w roli głównej.

Bez wątpienia plecak wygrywa z torebką, jeśli pod uwagę weźmie się wygodę użytkowania. Ciężar jest równomiernie rozkładany, co istotnie pozwala odciążyć kręgosłup. W zdecydowanej większości przypadków w plecak spakujemy również zdecydowanie więcej niż w torebkę. Do tego miejskie plecaki są dzisiaj naprawdę modne. Coś dla siebie znajdują zarówno ci, którzy cenią sobie klasyczną elegancję, jak i ci, którzy preferują raczej bajecznie kolorowy styl boho.

W klimacie vintage

Ci, którzy poszukują plecaka, który wniesie w chłodne, ponure jesienne dni chociaż odrobinę wakacyjnego looku niczym z festiwalu powinni postawić na plecaki w stylu vintage. Jeśli komuś bliżej jest to klimatów nawiązujących do rock and rolla powinni postawić na lekki i pakowny plecak, który uszyty został z tkaniny imitującej postarzany jeans. Obowiązkowe w tym wypadku są przetarcia oraz przeszycia. Taki plecak warto zestawiać z barwnymi trampkami oraz kurtką typu bomber. Zwolennicy lekkiego i będącego nawiązaniem do mody w stylu boho również znajdą dla siebie interesujące modele.

Wygodny plecak

Z całą pewnością wymienić należy wśród nich plecaki wykonane z tkaniny w etniczne wzory. Zalicza się do nich również te w kwiatowe wzory. Ciekawie w przypadku plecaków prezentuje się oryginalne połączenie materiałów, na przykład bardzo grubego płótna oraz zwiewnej koronki. Takie połączenie to obecnie jeden z najważniejszych trendów pochodzących właśnie od cygańskiej bohemy, hipisów oraz surferów, którym trudno odmówić luzu. Taki plecak to doskonały dodatek dla tych, którzy cenią sobie właśnie taki styl.

Klasycznie, lecz bez torebki

Każda przedstawicielka płci pięknej chce czasem swoją ulubioną torebkę zamienić na to, co pozwoli jej na spakowanie wszystkich potrzebnych rzeczy, a jednocześnie nie będzie nadmiernie i niepotrzebnie jej obciążało.