Krótki poradnik pielęgnacji skóry

/

Uwielbiana galanteria skórzana

Z jakiego powodu tak bardzo kochamy te rzeczy, które zostały wykonane ze skóry naturalnej?

Powodów jest naprawdę mnóstwo. Galanteria skórzana jest piękna, trwała, niepowtarzalna. My skoncentrujemy się tym razem na trwałości.

Skóra naturalna – solidna, a krucha jednocześnie

Produkty, które zostały zrobione ze skóry naturalnej z jednej strony są naprawdę bardzo trwałe i w idealnym stanie mogą przetrwać lata, z drugiej zaś są niezwykle wrażliwe na działanie wilgoci, wody oraz promienie słoneczne. Dlatego każdy, kto chce przez lata cieszyć się zrobionymi ze skóry portfelami, rękawiczkami czy torebkami powinien zadbać o to, aby przedmioty te nie były narażone na nadmierne promieniowanie słoneczne oraz kontakt z wodą. Oczywiście nie oznacza to, że ze skórzaną torbą można z domu wyjść jedynie w pochmurny i suchy dzień. Trzeba jednak pamiętać, aby o galanterię skórzaną właściwie dbać.

Skóra naturalna – niejedno ma oblicze

Trzeba pamiętać, że to, co dla jednego rodzaju skóry okazuje się być niemalże lekarstwem, dla drugiego może okazać się najprostszą drogą ku zniszczeniu. Dlatego tak ważne jest, aby zarówno kosmetyki, jak i narzędzia do pielęgnacji skóry dobierać zawsze do jej typu.

Czyszczenie skóry

Skóra licowa

Jest to naprawdę szlachetna skóra, którą cechuje największa trwałość. Jednocześnie jest ona niezwykle wrażliwa na działanie wilgoci. Aby zachowała idealny wygląd, należy sięgać po preparaty, które nie tylko ją natłuszczą, ale również zaimpregnują, chroniąc tym samym przed działaniem wilgoci. Zanim jednak przystąpimy do nakładania licowej pasty bądź kremu ochronnego, należy dokładnie usunąć z powierzchni skóry wszelkie zabrudzenia. Najlepiej zrobić to używając do tego celu miękką, zwilżoną delikatnie ściereczkę. Jeśli skórę licową będziemy konserwować regularnie, przez lata będzie ona zachwycała swoją miękkością.

Skóra szorstka

To zamsz, nubuk oraz welur. Ten rodzaj skóry bardzo łatwo się brudzi. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie ją czyścić. Robimy to za każdym razem, kiedy jej powierzchnia ulegnie zabrudzeniu. Do usuwania zabrudzeń należy używać szczoteczek, który wykonane zostały z gumy bądź włosia. Powinny to być akcesoria dedykowane właśnie do weluru, zamszu oraz nubuku.